jezdíme po Frýdku-Místku od pondělí do pátku 6:00 - 19:00 víkendy dle domluvy

kontakt

Náš cíl je připravit budoucí řidiče k bezproblémové jízdě tak, aby pro ně bylo řízení radostí a vždy dojeli do svého cíle, bezpečně

kontakt

Zabýváme se školením řidičů k získaní a zdokonalování profesní způsobilosti, školením řidičů referentských vozidel, výukou a výcvikem pro skupiny řidičských oprávnění: B, B+E C, C+E,

kontakt

ŘP skupiny B

car

Motorová vozidla, která nespadají do žádné ze skupin A1, A2, A a B1, s největší povolenou hmotností nepřevyšující 3,5 tuny a maximálně 8 místy k sezení mimo řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3,5 tuny (schválený pozměňovací návrh připouští rozšíření na 4,25 tuny). Řidičské oprávnění skupiny B platí i pro vozidla skupiny A1 s automatickou převodovkou a pro vozidla skupiny B1. Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje držitele, který dosáhl věku 21 let, i k řízení tříkolových vozidel skupiny A.

Kompletní kurz autoškoly se skládá ze:

- 28 hodin praxe jízdy

- 10 hodin teorie

Řidičský průkaz typu B, který vás opravňuje k řízení osobního automobilu, získáte na základě vykonané teoretické a praktické zkoušky. Kompletní kurz zahrnuje 10 hodin teorie včetně praktické zdravotní přípravy a 28 hodin praktické výuky.

Na začátku vás bude čekat teoretická výuka – naučíte se předpisy o provozu vozidel, pravidla ovládání a údržby a také vás čeká teorie řízení a zásady bezpečné jízdy a samozřejmě nezbytná zdravotnická příprava. V praktické části už půjde hlavně o váš „jezdecký“, tedy řidičský um.

Výcvikový mot. osobní automobil zn. Škoda Superb Combi 1.9 TDI, 6 stupňový manuál.

ŘP skupiny B + E

caravan

Jízdní soupravy složené z motorového vozidla skupiny B a přípojného vozidla , celková hmotnost jízdní soupravy může překročit 3,5 tuny. Lze jej udělit jen držiteli oprávnění skupiny B..

Výcvikový mot. osobní automobil zn. Škoda Octávia Combi 1.9 TDI + přívěs - vlek (rozšíření)

ŘP skupiny C

caravan

Motorová vozidla s výjimkou traktorů o maximální přípustné hmotnosti převyšující 7,5 tuny a maximálně 8 místy k sezení mimo místa řidiče. K vozidlu může být připojeno přípojné vozidlo o nejvyšší povolené hmotnosti do 750 kg. Řidičské oprávnění skupiny C opravňuje i k řízení vozidel skupiny C1. Lze jej udělit jen držiteli oprávnění skupiny B.

Výcvikový nákladní automobil zn. Scania 94G 310

ŘP skupiny C + E

caravan

Jízdní soupravy složené z motorového vozidla skupiny C a přípojného vozidla, pokud nejde o jízdní soupravu, která celá spadá pod skupinu C. Řidičské oprávnění skupiny C+E opravňuje i k řízení jízdních souprav spadajících do skupiny B+E nebo C1+E. Řidičské oprávnění skupiny C+E ve spojení s řidičským oprávněním skupiny D platí i pro jízdní soupravy spadající do skupiny D+E. Lze jej udělit jen držiteli oprávnění skupiny C.

Držitelé oprávnění skupin C včetně jejich podskupin C1 a kombinací s E podléhají pravidelným lékařským prohlídkám a k řízení je kromě řidičského oprávnění nutný průkaz profesní způsobilosti řidiče (dle novely zákona je možný záznam o profesní způsobilosti přímo na řidičském průkazu), který je spojen s dalšími věkovými omezeními nad rámec věkových limitů pro vydání řidičského oprávnění.

Výcvikový nákladní automobil zn. Scania 94G 310 + přívěs - vlek (rozšíření)