Nabízené skupiny

 

Skupina A

 

Výcvikový motocykl s výkonem vyšším než 35 kW  (bez omezení)

 

Motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj.
Tříkolová motorová vozidla nespadající do skupiny A1 (t. j. s vyšším výkonem než 15 kW).
Řidičské oprávnění pro skupinu A platí i pro vozidla skupin A2 a A1.
Řidičské oprávnění pro skupinu A opravňuje také k řízení čtyřkolových vozidel o výkonu motoru do 15 kW a hmotnosti v nenaloženém stavu do 400 kg.

 


 

Skupina B

 

Výcvikový mot. osobní automobil zn. Škoda Superb Combi 1.9 TDI,  6 stupňový manuál.

 

Motorová vozidla, která nespadají do žádné ze skupin A1, A2, A a B1, s největší povolenou hmotností nepřevyšující 3,5 tuny a maximálně 8 místy k sezení mimo řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3,5 tuny (schválený pozměňovací návrh připouští rozšíření na 4,25 tuny). Řidičské oprávnění skupiny B platí i pro vozidla skupiny A1 s automatickou převodovkou a pro vozidla skupiny B1. Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje držitele, který dosáhl věku 21 let, i k řízení tříkolových vozidel skupiny A.

 

 

Kompletní kurz autoškoly

 - 28 hodin praxe jízdy
 - 10 hodin teorie
     

 

      Řidičský průkaz typu B, který vás opravňuje k řízení osobního automobilu, získáte na základě vykonané teoretické a praktické zkoušky. Kompletní kurz zahrnuje 10 hodin teorie včetně praktické zdravotní přípravy a 28 hodin praktické výuky.

     

      Na začátku vás bude čekat teoretická výuka – naučíte se předpisy o provozu vozidel, pravidla ovládání a údržby a také vás čeká teorie řízení a zásady bezpečné jízdy a samozřejmě nezbytná zdravotnická příprava. V praktické části už půjde hlavně o váš „jezdecký“, tedy řidičský um. 

 

 

 

 

 

Skupina B+E

 

Výcvikový mot. osobní automobil zn. Škoda Octávia Combi 1.9 TDI  +  přívěs  -  vlek   (rozšíření)

 

Jízdní soupravy složené z motorového vozidla skupiny B a přípojného vozidla , celková hmotnost jízdní soupravy může překročit 3,5 tuny. Lze jej udělit jen držiteli oprávnění skupiny B..

 

 

 

Skupina C

 

Výcvikový nákladní automobil  zn. Scania  94G 310

 

Motorová vozidla s výjimkou traktorů o maximální přípustné hmotnosti převyšující 7,5 tuny a maximálně 8 místy k sezení mimo místa řidiče. K vozidlu může být připojeno přípojné vozidlo o nejvyšší povolené hmotnosti do 750 kg. Řidičské oprávnění skupiny C opravňuje i k řízení vozidel skupiny C1. Lze jej udělit jen držiteli oprávnění skupiny B.

 

 

 

 

Skupina C+E

 

Výcvikový nákladní automobil zn. Scania  94G 310  +  přívěs  - vlek   (rozšíření)

 

Jízdní soupravy složené z motorového vozidla skupiny C a přípojného vozidla, pokud nejde o jízdní soupravu, která celá spadá pod skupinu C. Řidičské oprávnění skupiny C+E opravňuje i k řízení jízdních souprav spadajících do skupiny B+E nebo C1+E. Řidičské oprávnění skupiny C+E ve spojení s řidičským oprávněním skupiny D platí i pro jízdní soupravy spadající do skupiny D+E. Lze jej udělit jen držiteli oprávnění skupiny C.

Držitelé oprávnění skupin C  včetně jejich podskupin C1  a kombinací s E podléhají pravidelným lékařským prohlídkám a k řízení je kromě řidičského oprávnění nutný  průkaz profesní způsobilosti řidiče (dle novely zákona je možný záznam o profesní způsobilosti  přímo na řidičském průkazu), který je spojen s dalšími věkovými omezeními nad rámec věkových limitů pro vydání řidičského oprávnění.

 

 

Vytvořeno systémem web-rychle.cz